They seem to make lots of good flash cms templates that has animation and sound.

Precious illusions

Temat: dziwny kolorek śluzu
Witam Was,
Jestem tu pierwszy raz, ale mam nadzieję że nie ostatni. Na dobry początek niedobre pytanie. Otóż bardzo możliwe że jestem w ciąży, co jest dla mnie zarówno wielką radością jak i niespodzianką. W zeszły roku poroniłam i bardzo mnie to załamało. Potem próbowaliśmy długo i nic, a teraz kiedy sobie odpuściliśmy... może... nie zapeszam. Jutro robię test. A to niedobre pytanie to: co może oznaczać zamiast miesiączki lekko różowy śluz ale tylko czasami (np. przy oddawaniu moczu) Proszę abyście mi powiedziały czy ktoś miewał coś takiego. Z góry ślicznie dziękuję.
Kora
Źródło: maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=1504Temat: MAJ 2007 - ... 9 miesiąc ... NA KOŃCÓWECZCE ...:)
Kurczę -oliwa z oliwek troche pomogła, ale nie na tyle, zebym czuła się usatysfakcjonowana Nadal "mi się chce" ale chyba zaraz mi oczy wylezą na wierzch....
BasiaN ja już śliwki surowe nawet colą próbowałam popić i nic !!!!

Czekam włąsnie na telefon od gina i muszę wydusic z niego jakiś specyfik na przeczyszczenie bo oszaleję! A tu święta za pasem i penie jutro część sklepów będzie czynna do południa, amerykańskie apteki pewnie nie będa pracować itp... wrrrr

M&B ja się ślizgam od początku ciązy, ale póki co ten śluz mam bezbarwny (tzn coś takiego jak tuż po owulacji - nie ciągliwy, kolorem podchodzący pod lekko żółtawy, bez zapachu - i znowu bawię się w realizm SORKI ).

Jeśli śluz jest podbarwiony na różowo lub ma takie jakby nitki krwi to może to być czop, który zaczyna odchodzić lub co gorsza jakaś pieprzona infekcja (jeśli towarzyszy temu pieczenie, swędzenie lub nieprzyjemny zapach)

chaton no i jak tam Twoje skurcze??????
Źródło: maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=36173


Temat:
Od czego zacząć?... najlepiej od początku... więc...

16 października urodził się Młody (przez CC ale nie ma to chyba znaczenia). Juz w grudniu (29 dokadnie) przyszła pierwsza @ po porodzie i od tego czasu zaczęłam mierzyć temperaturę. Cykl trwał 28 dni i był bezowulacyjny- nie było wzrostu temperatury, chociaż jakiś ledwie widoczny śluz płodny się pojawił.
Teraz jestem w trakcie drugiego cyklu. Zostały mi z czasów starań testy owulacyjne, więc kiedy i tym razem pojawił się, skąby bo skąpy ale jednak, sluz 'Bj' zrobiłam tak sobie i jednego dnia wyszła słabiutka, ledwie widoczna kreska a następnego ładna, gruba, różowa krecha. I wszystko było by w porządku gdybym nie miezyła temperatury, byłabym przekonana że to był całkiem normalny cykl... ale mierzę... i nie daje mi spokoju fakt, że nie było żadnego najmniejszego wzrostu temperatury...
Moje temperatury niższe i teraz i przed ciążą wahają się między 35,85 a 36,00 (już się do tak niskich przyzwyczaiłam i do tego, że sama sobie robię tabelki bo na gotowych brakuje skali) i tak jest już miesiąc w tym cyklu i cały wcześniejszy... gdybym nie robiła testów myślałabym, że to znowu bezowulacyjny albo owulacja dopiero będzie... @ jeszcze nie przyszła, wczoraj test owu wyszedł negatywnie ...

aha karmię młodego tylko piersią, ale w nocy śpi ładnie, dłużej niż 6 godzin zawsze...

Ktoś może mi podpowiedzieć o co chodzi??
Źródło: naturalnemetody.fora.pl/a/a,1474.html


Temat: dni nieplodne
moge ci tylko napisac, co znaczy konkretny sluz... dni plodne i nieplodne mozesz wyznaczyc tylko dzieki codziennej obserwacji sluzu i mierzeniu temperatury <metoda objawowo-termiczna, ktora nalezy prowadzic ok. 4-6 mies., aby miec jakas mozliwosc wyznaczenia tych dni... nie zrobisz tego po jednym miesiacu!>... pisze to dlatego, bo nigdy nie wiadomo, ile bedzie trwal cykl... okres moze sie przesunac i wtedy dni, ktore teoretycznie mialy byc nieplodne, okazuja sie plodnymi i moze dojsc do nieplanowanej ciazy... wynika to z tego, ze okres przesuwa sie dlatego, iz przesuwa sie owulacja, poniewaz okres wystepuje u zdrowych kobiet na 12-16 dni po owulacji... jesli okres sie przesunal, to i owulacja sie przesunela, dlatego zwykle wyliczanki to rosyjska ruletka...


a co do sluzu, to <cytujac anusiax z innego tematu>...JAK BADAĆ ŚLUZ
Warto wyrobić nawyk analizy śluzu podczas wizyty w łazience. Po pewnym czasie robi się to automatycznie. Bierzemy papier toaletowy i patrzymy czy dostrzegamy jakiś ślad śluzu. Na badanie wpływa stosunek i wtedy śluz można dopiero analizować po 12 godzinach, choroby.


ANALIZA KOLORU
Najpierw analizujemy kolor, zazwyczaj wyróżniamy następujące:
Biały – tzw. śluz kremowy, jest to śluz niepłodny, jest też często pierwszym objawem ciąży.
Przezroczysty – jest śluzem płodnym, należy dokładnie przeanalizować jego rozciągliwość.
Żółty - może świadczyć o zakażeniu, grzybicy, należy zbadać zapach i udać się do lekarza.
Różowy – występuje w momencie tzw. plamienia okołoowulacyjnego, w poprzedniej części opowiadaliśmy, że w momencie pęknięcia i wydobycia komórki jajowej pęcherzyk Graffa wypełnia się krwią, często wtedy kobieta odczuwa bardzo silny ból i krwawi na jasnoczerwono bądź różowo.
Brązowy – w fazie poowulacyjnej świadczy o za małej ilości progesteronu lub problemach hormonalnych, konieczna wizyta lekarskaANALIZA ROZCIĄGLIWOŚCI
Następnie próbujemy rozciągnąć śluz w nitkę...

śluz rwie się po 1 cm lub nie ma go wcale - okres niepłodny.

śluz zaczyna się rozciągać ale do 2-3 cm – okres płodny, uważniej obserwujemy śluz w ciągu następnym 3-4 dni.

śluz rozciąga się w długą nitkę, z wyglądu przypomina białko jaja kurzego – okres najbardziej płodny – owulacyjny.


ANALIZA WILGOTNOŚCI
Warto też zapamiętywać odczucie jakie nam towarzyszy przez cały dzień.

Sucho – okres niepłodny.
Naoliwienie – zaczyna się zbliżać okres płodny.
Bardzo wilgotno – dzień szczytu śluzu – owulacja.


Faza niepłodna
Suchość i brak śluzu – na początku, zaraz po miesiączce, przez kilka dni panuje suchość i brak śluzu.
Suchość i śluz w bardzo małej ilości - następnie pojawia się bardzo krótko drobna ilość śluzu mimo suchości, właściwie prawie go nie widać i można w ogóle go nie zauważyć.

Faza płodna początkowa
Śluz lepki, rwący się, kremowy – pojawia się śluz lepki, który powoli przechodzi w kremowy, mimo, że nie ma on dobrych właściwości dla życia plemników, oznacza, że zaczyna się zbliżać faza płodna albo już się zaczęła. Taki śluz może utrzymywać się nawet kilka dni.

Okolice owulacji
Śluz wodnisty, uczucie wilgoci – z dnia na dzień śluz kremowy coraz bardziej staje się przezroczysty, wzrasta też uczucie nawilżenia, w końcu śluz robi się wodnisty. Jest to płodny okres i oznacza zbliżanie się owulacji.
Źródło: forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?t=16357


Temat: dni plodne??

JAK BADAĆ ŚLUZ
Warto wyrobić nawyk analizy śluzu podczas wizyty w łazience. Po pewnym czasie robi się to automatycznie. Bierzemy papier toaletowy i patrzymy czy dostrzegamy jakiś ślad śluzu. Na badanie wpływa stosunek i wtedy śluz można dopiero analizować po 12 godzinach, choroby.


ANALIZA KOLORU
Najpierw analizujemy kolor, zazwyczaj wyróżniamy następujące:
Biały – tzw. śluz kremowy jest to śluz niepłodny, jest też często pierwszym objawem ciąży
Przezroczysty –jest śluz płodny należy dokładnie przeanalizować jego rozciągliwość
Żółty- może świadczyć o zakażeniu, grzybicy, należy zbadać zapach i udać się do lekarza.
Różowy – występuje w momencie tzw. Plamienia okołoowulacyjnego, w poprzedniej części opowiadaliśmy, że w momencie pęknięcia i wydobycia komórki jajowej pęcherzyk Graffa wypełnia się krwią często wtedy kobieta odczuwa bardzo silny ból i krwawi na jasnoczerwono bądź różowo.
Brązowy – w fazie poowulacyjnej świadczy o za małej ilości progesteronu lub problemach hormonalnych, konieczna wizyta lekarskaANALIZA ROZCIĄGLIWOŚCI
Następnie próbujemy rozciągnąć śluz w nitkę

śluz rwie się po 1 cm lub nie ma go wcale

śluz zaczyna się rozciągać ale do 2-3 cm – okres płodny, uważniej obserwujemy śluz w ciągu następnym 3-4 dni

śluz rozciąga się w długą nitkę z wyglądu przypomina białko jaja kurzego – okres najbardziej płodny – owulacyjny


ANALIZA WILGOTNOŚCI
Warto też zapamiętywać odczucie jakie nam towarzyszy przez cały dzień

Sucho – okres niepłodny
Naoliwienie – zaczyna się zbliżać okres płodny
Bardzo wilgotno – dzień szczytu śluzu – owulacja


Faza niepłodna
suchość i brak śluzu – na początku zaraz po miesiączce przez kilka dni panuje suchość i brak śluzu.
suchość i śluz w bardzo małej ilości -następnie pojawia się bardzo krótko drobna ilość śluzu mimo suchości, właściwie prawie go nie widać i można w ogóle go nie zauważyć

Faza płodna początkowa
śluz lepki, rwący się, kremowy – pojawia się śluz lepki, który powoli przechodzi w kremowy, mimo, że nie ma on dobrych właściwości dla życia plemników oznacza, że zaczyna się zbliżać faza płodna, albo już się zaczęła, ilustracja pierwsza. Taki śluz może utrzymywać się nawet kilka dni.

śluz wodnisty, uczucie wilgoci – z dnia na dzień śluz kremowy coraz bardziej staje się przezroczysty, wzrasta też uczucie nawilżenia ilustracja 2, w końcu śluz robi się wodnisty. Jest to płodny okres i oznacza zbliżanie się owulacji.przepraszam że nie podam adresu strony, ale kiedyś ją zapisałam na dysku a teraz już nie mogę jej znaleźć w internecie (gdzieś na storktest.pl)
Źródło: forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?t=16091